Russian Український

види газонів

види газонів

Навіть досвідченим садівникам складно розібратися в кількості видів газонів, які представлені на прилавках сучасних магазинів. Кожен з видів відрізняється своїми індивідуальними особливостями. Одним з основних параметрів при виборі газонної трави виступає мета, для якої створюється газонне покриття.

Базове розподіл газонної трави на увазі наступні її різновиди:

партерний;
звичайний;
спортивний;
мавританський;
тінистий;
нетрав'яний.
Іноді, ще одним окремим видом газонного покриття виділяють рулонні газони. Але в цілому, це скоріше технологія створення газону, а не окремий його вид. Крім того, рулонні газони самі по собі можуть бути партерними, спортивними і т.д.

Красиві партерні газони з травосмесей
Популярний вид газонного покриття - партерний, іншими словами його ще називають "парадний". Все це завдяки тому, що ефектно зелена трава виступає бездоганним прикрасою будь-якої території. Ходити по партерного газону заборонено. Його поверхня відрізняється бархатистістю і ніжністю, тому абсолютно не виносить механічних навантажень.

Як правило, таке покриття застосовують в тих місцях, де потрібно створити ідеальне для очей покриття.

Основними перевагами такого виду газону виступають:

Ідеально рівне і досить щільне покриття;
Ефектний смарагдово-зелений колір;
Найвища декоративність з усіх представлених видів.
До складу партерної газонної трави входять тільки насіння елітних рослин.

Звичайний газон з насіння газонної трави
Звичайний газон здатний витримати невелику навантаження і при цьому зберегти свій зовнішній вигляд. Подібними газонами найчастіше прикрашають міські парки і сквери.

Перевагами такого покриття виступають:

універсальні властивості;
невибагливість у догляді;
можливість втілити в життя зеленіючу травичку на досить складному рельєфі;
недорога вартість.
До складу такої травосмеси входять найбільш популярні для створення газонного покриття трави - мітлиця звичайна, гребенник польовий та ін.

Спортивні, максимально витривалі насіння газону
Для створення спортивних майданчиків і футбольних полів був створений особливий вид газонного покриття - спортивний. Він здатний витримувати максимальні навантаження і при цьому зберігати відмінний вигляд.

Насіння для створення спортивних газонів також відрізняються між собою. Є окремі види для футбольних полів, майданчиків для гольфу та багато інших. Всі вони мають на увазі особливі умови догляду, дуже низьке скошування і постійне зрошення.

Перевагами такого виду газону виступають:

стійкість до досить сильним навантаженням;
щільна структура;
невисокий травостій.
Вартість такого насіння досить висока, так як норма насіння в складі практично в 2 рази більше, в порівнянні з іншими видами травосмесей.

Мавританський газон або квітуча газонна трава
Найбільш ефектним зовнішнім виглядом все ж відрізняється мавританський газон. До складу його входять унікальні насіння, які сприяють тому, що засіяна галявина буде цвісти протягом усього сезону. У той час, поки одні трави відцвітають - інші починають зацвітати. Створити такий газон дуже просто, а доглядати за ним ще легше.

Основними достоїнствами подібного покриття виступають:

ефектний зовнішній вигляд;
простота в догляді;
легкість вирощування;
можливість створення барвистого пейзажу;
Для створення мавританського газону до складу до звичайних насіння трави додаються насіння гвоздики, незабудки, конюшини, маку та інших яскравих рослин.

Тіньовитривалі газонні трави
Насичено-зелені трав'яні покриви відмінно себе почуваю в тінистій зоні, і при цьому виглядають максимально привабливо. Завдяки їм можна відмінно оформити навіть самі непривабливі місця.

Головними перевагами подібних газонів виступають:

можливість створення повноцінного газонного покриття навіть в затінених ділянках;
високий ступінь витривалості;
простота в догляді;
швидкість росту.
Газонне покриття, яке відрізняється витривалістю тіней, складається з особливо витривалих трав, виведених селекціонерами.

Нетравяністие газонні покриття
Для імітації ефектного газону, були створені спеціальні нетравяністие покриття. Вони використовуються для того, щоб швидко і без особливих зусиль заповнити велику площу.

Перевагами нетравяністих покриттів виступають:

природний зовнішній вигляд;
простота створення;
простоту в догляді;
вибираючи різні типи рослин можна досягти різноманітних ефектів.
До складу нетравяністих видів газону входить почвопокровнікі і інші рослини. Окремим видом можна виділити майданчики, які покриваються мохом.

Залишилися питання?
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону, і наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!