
Газонне покриття у дворі або дачній ділянці здатне подарувати йому доглянутого і пахучого виду. Ефектний вигляд будь-якій ділянці здатний надати виключно ефектний газон, який радує красою яскраво-зеленої травички. Найбільш значущим моментом в забезпеченні галявини постійно зелене, і ефектного виду виступає якісний і регулярний догляд за рослинами. Крім того, якщо стрижка необхідна тільки для деяких видів газонів, то регулярний полив і підгодівля потрібні абсолютно всім.
Обов'язкові компоненти по догляду за гарною травичкою
Висококласний газон неможливо отримати без якісного догляду. Це абсолютно ясно для тих, хто вже намагався виростити газон у себе вдома. Найоптимальніший метод підтримки яскраво-зеленіючих газону - постійна турбота про нього і дотримання правил по догляду.
Навіть якщо Ви купите елітне насіння травосумішей, або скористаєтеся послугами професіоналів по створенню газонного покриття - все це не дасть ніяких результатів до того моменту, поки не будуть дотримані абсолютно всі правила по догляду за ним.
Правильний догляд за газоном повинен відрізнятися наступними параметрами:
регулярністю;
системністю;
повнотою.
Основна особливість в тому, що всі процедури по догляду за газоном слід не тільки проводити вчасно, але вводити крім базових компонентів догляду безліч інших, допоміжних. Крім класичної стрижки і поливу, слід також приділити увагу профілактичним заходам по догляду.
Основний догляд за гарною травичкою дуже схожий з доглядом за звичайними рослинами, що ростуть в саду. У такий догляд входять кілька обов'язкових компонентів:
стрижка;
полив;
підгодівля;
аерація;
очищення;
допоміжні заходи для позбавлення від дефектів (реставрація лисин на ділянці, боротьба з мохом і бур'янами).
Підстригання газону і додатковий догляд за його краями є в якійсь мірі мистецтво. Даний компонент по догляду за газоном виступає одним з основних. Він впливає не тільки на красу газонного покриття, але і на його здоров'я. Що стосується особливостей стрижки трави, то у різних видів газонних покриттів вони відрізняються. Різниться висота стрижки, її частота і т.д.
На особливу увагу також заслуговує очищення газону і його ремонт. Слід регулярно піклується про те, щоб позбавити власне покриття від моху, бур'янів, виникнення дернини, що також передбачає особливий підхід. Що стосується поливу, прополки і провітрювання - основних компонентів по догляду за газоном, то в їх організації помилитися досить проблематично, важливо тільки грамотно організувати дані процеси.
Труднощі, які іноді виникають в догляді за газоном - цілком переборні, і їх точно не потрібно боятися. Як і будь-якого іншого об'єкту на при дворовому ділянці, йому потрібно догляд. Поява сучасних технік і систем для автоматичного поливу значно спростили процедуру догляду. Для тих, хто з любов'ю ставиться до власного газону, поява дрібних труднощів не стане нічим глобальним, а лише буде приносити задоволення в процесі їх вирішення.
Найбільш активний період по догляду за гарною травичкою виникає в найактивніші садові місяці - весна, літо і осінь. Взимку всі рослини, в тому числі і газон - відпочивають, і головне в цей період - не потравміровать яскраво-зелену галявину.
Травосуміші - особливості догляду навесні
Початок догляду за газонної травою, створеної за допомогою травосмеси, починається навесні. Період обробки і приведення газону в порядок починається в середині-кінці квітня.
На початку весни не варто:
гуляти по газону, особливо тоді, тоді він вологий або трохи підмерз;
поливати і накочувати газон.
Дії, які рекомендується проводити навесні - це збір підсохлої трави, листя та іншого сміття за допомогою грабель.
Більш детальний догляд за газонним покриттям відбувається вже в середині травня. Коли грунт достатньо просохне, можна починати проводити такі роботи:
Як тільки температура повітря стане стабільною, радять вносити азотне добриво. Це посприяє швидкому відростання і відновлення травостою після зимових холодів.
Крім того, слід якісно очистити покриття від тьмяної трави та іншого сміття.
При існуванні такої необхідності, слід реставрувати покриття - засіявши лисини і підсіяти траву.
Якщо виявляються ділянки, які вражені грибком, слід обов'язково їх обробити.
Як тільки травостій досягне висоти більше 9 см, слід скосити її, дотримуючись рівня 4-6 см. Відразу ж після скошування, траву варто прибрати.
Через пару проведених стрижок, необхідно обов'язково підживити газон, скориставшись азотними добривами.
Провівши третю стрижку, рекомендують провести аерацію для насичення ґрунту киснем.
Пошкоджені ділянки відновлюють за допомогою посіву або укладання нового травостою.
Боротьбу з бур'янами можна проводити вручну - просто вириваючи їх.
Посів насіння газонної трави і догляд за ними влітку
Літо - сезон, який відрізняється максимальною травматичностью для газонної трави. У цей час слід забезпечити йому не тільки регулярний п