Russian Український

Правила зрошення газону

Правила зрошення газону

Однією з найважливіших складових в догляді за газоном виступає зрошення. Воно дозволяє підтримувати водний баланс, який так необхідний для росту і розвитку газонних трав.

Відсутність належного поливу неодмінно позначиться на якості травостою - насиченість його кольору помітно зменшиться, можуть з'явитися жовтуваті лисини, позбутися від яких в подальшому досить проблематично.

Правила зрошення газонної трави
Багато насіння газонної трави досить невибагливі в догляді, однак поливати їх все ж доведеться, особливо в жарку пору року.

Проводити зрошення газону слід пару раз в тиждень, крім тих днів, коли вологість і так висока через минулих дощів. Регулярний полив потрібно рослинам тільки в тих випадках, коли стоїть спекотна спека і посуха.

Поливати траву рекомендується рано вранці або ж увечері, коли вже немає прямих сонячних променів. Приступати до зрошенню необхідно відразу ж, як спека настала, щоб не пропустити момент, коли газон вже пересох. Підтримувати вологість грунту в нормальному стані набагато простіше, ніж відновлювати дефіцит вологи і повертати рослини до життя.

Ще одне важливе правило, про який варто не забувати - не слід перестаратися. Зрошувати грунт необхідно правильно, щоб уникнути появи на поверхні газону калюж. Після поливу, грунт повинен стати вологим на глибину до 10 см.

Що стосується температури води, то її не слід використовувати крижану зі свердловини, а бажано в межах від 15 до 25 градусів Цельсія. При більш низькій температурі ефект від поливу значно знизиться.

Для того, щоб підвищити якість зрошення, безпосередньо перед проведенням процедури, слід проколоти газон за допомогою спеціальних вил на глибину близько 10 см. Така підготовка просто обов'язкова, якщо грунт відрізняється глинистої структурою.

Особливості виявлення оптимального режиму для поливу газону
Частота зрошення будь-якого газону залежить від різновиду грунту, на якому він росте.

Справа в тому, що склад і тип ґрунту впливає на те, як вода всмоктується і затримується всередині нього, що іноді змінює норми поливу в корені.

Найпопулярнішими видами грунту є:
пісок;
супеси;
суглинки;
важкі суглинки.
Відповідно, насіння газонної трави, які ростуть на суглинку, слід поливати набагато рідше, ніж ті, які ростуть на піску. Справа в тому, що глинистий грунт добре просочується вологою і утримує її протягом тривалого періоду часу.

Отже, рекомендована норма поливу, в залежності від типу грунту:
піщаний грунт - 1 раз в день, при гарній погоді - 1 раз в два дні;
супесь - один раз в 2 дня;
суглинок - один раз в 3-4 дня;
важкий суглинок - при відсутності посухи - 1 раз в тиждень.
Тільки грамотний підхід і дотримання всіх перерахованих вище правил зробить догляд за Вашим газоном якісним і дозволить йому яскраво зеленіти протягом усього сезону. Пам'ятайте, що навіть в такому елементарному догляді, як зрошення, є свої особливості, дотримання яких дозволить не нашкодити траві, а, навпаки, підтримувати її в благоухающем стані.

Залишилися питання?
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону, і наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!