Russian Український

Як ремонтувати газон

Як ремонтувати газон

Час не щадить нікого. Якщо воно суворо по відношенню до людей, то чого вже говорити про тендітних стеблинках трави? Без підтримки і захисту, навіть найрозкішніший газон за пару років покриється бойовими шрамами і лисинами, неминуче втрачаючи презентабельний вигляд. Тому кожному власникові зеленої галявини необхідно знати, як надати своєму газону необхідну допомогу, щоб все літо насолоджуватися його свіжістю і красою.

Найкраще проводити ревізію стану газону спочатку і в кінці сезону: ранньою весною і в кінці літа / початку осені. Необхідно знайти всі прогалини і місця, де трава могла постраждати від спеки або сильних морозів, надлишку добрив і діяльності тварин. Мох і бур'яни, мурашники, нерівності й купини, екскременти кішок і собак - все це небажані гості на газоні. У таких місцях трава відмирає і перестає рости; накопичується дощова вода, сприяючи поширенню вогкості і грибка. Якщо розведення слимаків і жаб не входить в плани, а болотистий пейзаж мало радує око, краще від цих явищ скоріше позбуватися.

Якщо причини жалюгідного стану газону незрозумілі, можливо, були допущені помилки по догляду. Може, не проводилася аерація ділянок газону, які відчувають сильне навантаження; була недостатня кількість вологи або освітлення; несвоєчасне покіс або неправильне внесення добрив. Без усунення першопричини, ремонт газону виявиться тимчасовою і малоефективною мірою.

Ремонт газону своїми руками
Відремонтувати пошкоджені ділянки рослинного покриву можна двома основними способами: підсіяти насіння трави або підсадити готову траву, вирізавши її з рулонного газону. Але якщо газон сильно заріс бур'янами, роками ніхто не звертав догляду і покрився рясними лисинами, буде простіше і надійніше засіяти траву заново, а не намагатися її реанімувати.

Підсіяти траву можна в будь-який час, аби залишався запас потрібних насіння. Для цього необхідно акуратно вирізати пошкоджену ділянку газону, відступивши на кілька сантиметрів далі від краю. За допомогою лопати забирається дерен і верхній шар грунту глибиною 5-7 см. Перед посівом необхідно розпушити грунт і підсипати новий грунт або спеціальну поживну суміш. Рівень свіжої землі повинен виявитися трохи вище, ніж у решти газону - з часом вона осяде. Поки трава не проросте, краще укрити скопаний ділянку будь-яким матеріалом, який захистить посіви від ненажерливих птахів.

Вищеописаний «ямковий» ремонт є найпростішим. Але якщо потрібно відновити ділянку газону більшого розміру або швидше привести трав'яне покриття в належний вигляд, краще відразу пересадити здоровий дерен. Для цього можна придбати рулонний газон або ж вирізати латку з іншого, малопомітного місця. Принцип той же: видаляємо пошкоджену ділянку трави, роблячи по краях невеликий запас, а на її місце укладаємо шматок газонної трави. Краї ями досипаємо грунтом і рясно поливаємо так, щоб висота латки точно збігалася з іншим газоном.

Якщо лисина утворилася по краю газону, підсів виявиться неефективним. Замість цього краще вирізати ділянку газону прямокутної форми, який захопить пошкоджену траву і сусідній, здоровий дерен. Відріжте від цього прямокутника пошкоджену частину і розгорніть його таким чином, щоб здорова зелень виявилася у краю, а раніше пошкоджену ділянку - всередині. Укладений дерен необхідно добре утрамбувати і полити, а утворену дірку в центрі відремонтувати одним із способів, описаних вище.

Залишилися питання?
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону, і наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!