Russian Український

Чим удобрити газон у вересні?

Чим удобрити газон у вересні?

Красивий і доглянутий газон - це гордість господарів ділянки. Самостійний догляд є відповідальним і трудомістким процесом. Основний обсяг робіт належить навесні, а й восени потрібно чимало зусиль. Щоб трава росла соковитою, яскравою і красивою, потрібно знати, чим удобрити газон у вересні і як правильно його підготувати до зимового періоду?


Основні заходи, які потрібно провести восени

З приходом осені літня спека змінюється більш прохолодними ночами. Дачники знають, що настає час підготовки газону до зимівлі.

Стрижка зеленої галявини
Восени всі рослини сповільнюють ріст, в тому числі і газонна трава. Важливо, щоб до настання холодів її довжина була мінімальною. В іншому випадку трава втратить соковитість і ляже, що стане перешкодою до появи нових сходів після зими.

добриво газону
Часті стрижки газону викликають більше споживання поживних елементів для відновлення. Це означає, що підгодівля восени є обов'язковим етапом догляду за галявиною. Для цього використовуються різні добрива:

фосфор - допомагає зміцнити коріння трави, що забезпечує її успішну зимівлю і високу схожість навесні;
калій - робить траву більш стійкою до хвороб і допомагає впоратися з несприятливими умовами;
органіка (перегній, компост) - може стати замінником хімічної підгодівлі, і має аналогічне фосфору і калію дію.
Важливо пам'ятати, що азот забезпечує стрімке зростання частини рослин, що знаходяться над землею. В осінній період цей ефект може згубно позначитися на подальшому житті газонної трави, тому його використання припиняють до весни.

Особливості осіннього поливу
Проводити підгодівлю, як восени, так і в іншу пору року рекомендується протягом декількох годин після поливу або дощу. Погода в вересні може бути дощовою або навпаки сухий. Якщо прогноз синоптиків передбачає природного поливу, можна внести добриво, а потім окропити ділянку. Це дозволить поживним речовинам проникнути до кореневої системи рослин і максимально їх захистити під час зимівлі.
Газон в вересні потрібно удобрити до настання заморозків, тому бажано провести останню підгодівлю протягом перших жовтневих днів. Також важливо з галявини прибрати скошену траву і опале листя, яка при перших морозах перетвориться в заледеніло кірку і згубно позначиться на стані і зовнішньому вигляді газону.

Залишилися питання?
Задати питання менеджеру
Введіть своє ім'я та номер телефону, і наш менеджер
зв'яжеться з Вами найближчим часом!